24.03.2025ՈՒՇԱԴՐՈՒԹՅՈՒՆ. «Շենգավիթ» սպասարկման գրասենյակը ժամանակավորապես փակ կլինիՀարգելի՛ հայրենակիցներ, hայցում ենք ձեր ներողամտությունը և տեղեկացնում, որ այսօրվանից փակ կլինի Կադաստրի կոմիտեի «Շենգավիթ» սպասարկման գրասենյակը։Ավելին
18.03.2025Կառավարությանն է ներկայացվել Ինտեգրված կադաստրի ստեղծման ռազմավարական ծրագրի հաշվետվությունըՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, որի ընթացքում ներկայացվել է Ինտեգրված կադաստրի ստեղծման ռազմավարական ծրագրի հաշվետվությունը՝ 2024 թ.-ին իրականացված աշխատանքները:Ավելին
14.03.2025Կոմիտեի պատասխանատուները Արմավիրի մարզում էինԱյսօր՝ մարտի 14-ին Կադաստրի կոմիտեի ղեկավար Սուրեն Թովմասյանը և կոմիտեի ղեկավարի խորհրդական Արմեն Ալեքսանյանը Արմավիրի մարզպետ Արգիշտի Մեխակյանի, Փարաքար խոշորացված համայնքի ղեկավարի պաշտոնակատար Լյուդվիգ Գյուլնազարյանի և Նորակերտ համայնքի վարչական ղեկավար Հասմիկ Գարսևանյանի հետ այցելել էին Նորակերտ բնակավայր։Ավելին
12.03.2025ԿԱԴԱՍՏՐԻ ԿՈՄԻՏԵԻ ՂԵԿԱՎԱՐԻ ՏԵՂԱԿԱԼ Է ՆՇԱՆԱԿՎԵԼ ՆԱՆԵ ՂԱԶԱՐՅԱՆԸՀՀ վարչապետի՝ 2025 թվականի N199-Ա որոշմամբ Կադաստրի կոմիտեի ղեկավարի տեղակալ է նշանակվել Նանե Ղազարյանը։Ավելին
05.03.20253 մասնակից որակավորման վկայական կստանաՄարտի 3-ին և 4-ին անցկացված մասնագիտական որակավորման ընթացքում 3 մասնակից հաղթահարեցին անցողիկ շեմը և կստանան վկայականներ՝ քարտեզագրական, հողաշինարարական, չափագրական և հաշվառման գործունեություն ծավալելու իրավունքով։Ավելին
04.03.2025ԱԺ-ում երկրորդ ընթերցմամբ ներկայացվել է նախագծերի փաթեթըԱԺ այսօրվա նիստում ՀՀ Կադաստրի կոմիտեի ղեկավար Սուրեն Թովմասյանը երկրորդ ընթերցման է ներկայացրել ««Գույքի նկատմամբ իրավունքների պետական գրանցման մասին» օրենքում լրացումներ եւ փոփոխություններ կատարելու մասին» եւ ««Պատմության եւ մշակույթի անշարժ հուշարձանների ու պատմական միջավայրի պահպանության եւ օգտագործման մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքների նախագծերի փաթեթը:Ավելին
28.02.2025Սոցիալական ծախսի փոխհատուցումից օգտվելու ընթացակարգը և քայլերի հաջորդականությունըՀարգելի գործընկերնե՛ր, քաղաքացինե՛ր, եկամուտների հայտարարագրման դեպքում սոցիալական ծախսերի փոխհատուցման ծրագրի մանրամասները կգտնեք հղումով․Ավելին
25.02.2025Աշխատանքային խորհրդակցությունՓետրվարի 24-ին Կադաստրի կոմիտեում տեղի ունեցավ հերթական աշխատանքային խորհրդակցությունը։ Կոմիտեի ղեկավար Սուրեն Թովմասյանը տեղակալների և ստորաբաժանումների ղեկավարների հետ քննարկեց կոմիտեի գործունեությանը առնչվող կարևոր հարցեր, տրվեցին հանձնարարականներ։Ավելին
24.02.2025ԱԶԴԱՐԱՐՄԱՆ ՀԱՂՈՐԴՈՒՄՆԵՐԻ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ ՎԻՃԱԿԱԳՐՈՒԹՅՈՒՆ«Ազդարարման համակարգի մասին» ՀՀ օրենքի 9.1-ին հոդվածի 1-ին մասի համաձայն՝ պետական և տեղական ինքնակառավարման մարմինները վարում են ազդարարման հետ կապված համապատասխան վիճակագրություն իրենց և իրենց ենթակա մարմիններում ստացված հաղորդումների վերաբերյալ:Ավելին
18.02.2025Կադաստրի կոմիտեի պատասխանատուները Լոռու մարզում էինԱյսօր՝ փետրվարի 18-ին Վանաձորում էին Կադաստրի կոմիտեի ղեկավար Սուրեն Թովմասյանը, կոմիտեի գլխավոր քարտուղար Մհեր Խաչատրյանը, ներքին վերահսկողության վարչության պետ Արթուր Ստեփանյանը։Ավելին
07.02.2025Հանդիպում Շիրակի խորհրդատվական կենտրոնումԱյսօր Գյումրիում՝ Կադաստրի կոմիտեի Շիրակի նորաբաց խորհրդատվական կենտրոնում, Կադաստրի կոմիտեի ղեկավար Սուրեն Թովմասյանը, կոմիտեի գլխավոր քարտուղար Մհեր Խաչատրյանը, ներքին վերահսկողության վարչության պետ Արթուր Ստեփանյանը հանդիպում ունեցան Շիրակի մարզպետ Դավիթ Առուշանյանի և մարզի համայնքների ղեկավարների հետ։Ավելին
29.01.2025Աշխատանքային խորհրդակցությունՏեղի ունեցավ Կադաստրի կոմիտեի ղեկավար Սուրեն Թովմասյանի մոտ հրավիրվող աշխատանքային հերթական խորհրդակցությունը։Ավելին
22.01.2025Կոմիտեի ղեկավար Սուրեն Թովմասյանը երեկ «Վանաձոր» սպասարկման գրասենյակում էրԵրեկ՝ հունվարի 21-ին, Կադաստրի կոմիտեի ղեկավար Սուրեն Թովմասյանը այցելել էր կոմիտեի «Վանաձոր» սպասարկման գրասենյակ:Ավելին
21.01.2025Աշխատանքային խորհրդակցությունԿադաստրի կոմիտեի ղեկավար Սուրեն Թովմասյանի մոտ կայացավ հերթական՝ այս տարվա առաջին աշխատանքային խորհրդակցությունը։Ավելին
14.01.2025ՈՒՇԱԴՐՈՒԹՅՈՒՆ. «Վաղարշապատ» գրասենյակը ժամանակավորապես չի սպասարկիՀարգելի՛ հայրենակիցներ, տեղեկացնում ենք, որ Կադաստրի կոմիտեի «Վաղարշապատ» գրասենյակը ժամանակավորապես չի սպասարկի քաղաքացիներին, քանի որ սեփական դիմումների համաձայն մեր աշխատակիցները ազատվել են աշխատանքից։Ավելին
10.01.2025Տեղեկություն ստանալու հարցումների վերաբերյալ ամենամյա վիճակագրությունՀՀ Կադաստրի կոմիտեի քարտուղարության բաժնում առկա տվյալների համաձայն՝ 2024 թվականի ընթացքում քաղաքացիներից ստացված հարցումների քանակը կազմում է 552.262, որոնցից Կենտրոնական ապարատ է մուտքագրվել 2302 հարցում (վերոթվարկյալ վիճակագրական տվյալները չեն ներառում վարչական մարմինների կողմից ստացված հարցումների թվաքանակը):Ավելին
07.01.2025Սուրեն Թովմասյանի տարեկան ամփոփիչ ասուլիսըԻնչպիսի՞ն էր անցնող տարին համակարգի համար, ոլորտում ի՞նչ նորամուծություններ կան, ի՞նչ նոր գործիքակազմ է ներդրվել թվային հարթակումԱվելին
23.12.2024Աշխատանքային խորհրդակցությունԱյսօր՝ դեկտեմբերի 23-ին, Կադաստրի կոմիտեում կայացավ հերթական աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը վարեց կոմիտեի ղեկավար Սուրեն Թովմասյանը։Ավելին
13.12.2024Կոմիտեի ղեկավար Սուրեն Թովմասյանը երեկ «Աբովյան» սպասարկման գրասենյակում էրԵրեկ՝ դեկտեմբերի 12-ին, Կադաստրի կոմիտեի ղեկավար Սուրեն Թովմասյանը աշխատանքային շրջայց է կատարել կոմիտեի «Աբովյան» սպասարկման գրասենյակում:Ավելին
10.12.2024ՈՒՇԱԴՐՈՒԹՅՈՒՆ․ Կոմիտեի ղեկավարը կայցելի «Աբովյան» սպասարկման գրասենյակՍիրելի՛ հայրենակիցներ, տեղեկացնում ենք, որ սույն թվականի դեկտեմբերի 12-ին Կադաստրի կոմիտեի ղեկավար Սուրեն Թովմասյանը կայցելի կոմիտեի «Աբովյան» սպասարկման գրասենյակ:Ավելին